İçerik

Youtube Shorts’tan para kazanmak artık mümkün olacak

İçerik üreticileri için YouTube’dan güzel haberler gelmeye devam ediyor. 2020 yılında YouTube tarafından geliştirilen bir sosyal medya uygulaması olarak sunulan YouTube Shorts’ta para kazanma dönemi 1 Şubat 2023 tarihinde başlamıştır.

Jonah Manzano, haberi YouTube tarafından kendisine gönderilen bir e-postayı paylaşarak duyurdu. YouTube tarafından gönderilen e-posta şu şekildedir: “Yakın zamanda içerik oluşturuculara YouTube İş Ortağı Programı’na katılmaları ve para kazanmaları için daha fazla yol sunan bir dizi değişikliği duyurduk. Bu değişiklikleri etkinleştirmek için YouTube İş Ortağı Programı kurallarımızı güncelledik. Farklı formatlarda içerik oluşturma ve kazanma konusunda daha fazla esneklik sağlayan yeni bir modüler yapıyı kullanıma sunuyoruz. Tüm YPP İçerik Üreticilerinin programda kalabilmeleri için 10 Temmuz 2023’e kadar yeni Temel Kuralları kabul etmeleri gerekecek. İçerik oluşturucuların ayrıca kazanmaya başlamak için para kazanma modüllerinin kurallarını kabul etmesi gerekecek.”

Shorts’ta reklam geliri paylaşımı dört adımda nasıl çalışır?

1- Her ay, Shorts Feed’deki orta resim reklamlardan elde edilen gelirler bir havuzda toplanır ve hem içerik oluşturucuları ödüllendirmek hem de müzik lisanslama maliyetlerini karşılamak için kullanılır.

2- Shorts Yayını reklamlarından elde edilen gelirler, para kazanan içerik oluşturucular tarafından yüklenen Shorts resimlerinin görüntülenme sayısı ve müzik kullanımına göre bölünür. Müzik kullanan içerik, gelir oluşturucu ve müzik iş ortakları arasında paylaştırılır

3- İçerik Oluşturucu Havuzundaki toplam gelir, para kazanan içerik oluşturucuların yükledikleri Shorts görsellerinin toplam izlenme sayısı içindeki payına göre dağıtılır.

4- Para kazanan içerik oluşturucular, müzik kullanıp kullanmadıklarına bakılmaksızın gelirlerinin %45’ini alır.

İçerik oluşturucular, gelir elde etmek için Yeni Temel Şartlar’ı ve Shorts Para Kazanma Modülü’nü kabul etmelidir.

otlukbeli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu