Haber

Şangay Pudong Yeni Bölgesinde Kritik Endüstriyel Projeler Başlıyor

ŞANGAY, 2 Şubat (Xinhua) — Çarşamba günü Şanghay’ın Pudong Yeni Bölgesi’nde 146 farklı bilim ve teknoloji endüstrisi ve destekleyici projeye imza atıldı veya yapım aşamasında.

Toplam yatırım tutarı yaklaşık 86,7 milyar yuan (yaklaşık 12,9 milyar USD) olan bu projeler; Biyotıp, yapay zeka, entegre devreler ve araba üretimi gibi sektörleri kapsar.

Bu projelerin ortasında bir CMOS peyzaj sensör çipi tasarım şirketi olan SmartSens Technology (Shanghai) Limited yer alıyor. Şirketin küresel merkez parkının inşaatı toplam 850 milyon yuan yatırıma sahip.

SmartSens’in kurucusu Richard Xu, projenin yüksek performanslı görüntüleme teknolojisi yeniliği ile araştırma ve geliştirmeye odaklanacağını ve CMOS görüntü sensörü çipi eserlerini geliştireceğini söyleyerek, park tamamlandığında toplam kurumsal ölçeğin 10 milyar yuan’ı geçeceğini sözlerine ekledi.

Son yıllarda yüksek teknoloji endüstrilerinin gelişimini destekleyen Pudong New District, entegre devreler, biyotıp, yapay zeka ve yeni güçlü araçlar tarafından yönetilen çağdaş bir endüstriyel sistem kurmuştur.

2022 yılında Pudong’daki büyük işletmelerin toplam sanayi üretim değeri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4 artışla yaklaşık 1,34 trilyon yuan’a ulaştı ve Şanghay’ın toplamının yüzde 33,1’ini oluşturdu.

haber-senpazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu