Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ortalığı karıştırdı: Tehditler bize zarar vermez!

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Kırklareli bugün bir başkadır. Kırklareli’yi çok seviyoruz. Başımızın tacı, geleceğimizin teminatı Kırklareli kardeşlerim, sevgili gençler, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Trakya’da sınır beyi Kırklareli’mizi özlemle selamlıyorum. Kırklareli’yi gerçekten çok özledim. Bugün bizi kucakladınız, yalnız olmadığımızı hissettirdiniz. Dayanışmanız ve sevginiz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

“TEHDİTLER BİZİ HATIRLAMAZ”

Kırklareli kardeşlerim bu şekilde iradelerine sahip çıktıkları müddetçe dergi kapaklarından milletimi tehdit edenler bizleri rezil edemeyeceklerdir. Ülkemizi bölmelerine izin vermeyeceğiz. Bu şekilde kaç zorluğun üstesinden geldik? Birçok saldırıyı ve kaç ihaneti bu şekilde savuşturuyoruz. 14 Mayıs’ta yine bire bir başaracağız. Birliğimizi kararlılıkla savunacağız. Bizi Alevi Sünni, Türk Kürt Roman diye bölmek isteyenlere izin vermeyeceğiz. Roman kardeşlerime ayrımcılık yapmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Birlikte çocukluğumu birlikte geçirdiğim Roman kardeşlerimi buradan selamlıyorum.

ÖCALAN VE SELO’NUN FIRSAT TEPKİSİ

Türk Yüzyılını sizlerle omuz omuza birlikte inşa edeceğiz. Ne diyorlar Öcalan’ın cezaevinin kapısını kıracaklar, ne diyorlar Selo’yu cezaevinden çıkaracaklar. Selo ne yaptı? Diyarbakır’da Kürt kardeşlerimi öldürdü. Edirne’deki cezaevi nerede, birazdan oraya gideceğim.

Buraya gelmeyen eşinize, dostunuza, akrabanıza mutlaka ulaşacaksınız. Cumhurbaşkanımızın selamını söyleyeceksiniz. Kırklareli’nde kapısı çalınmayan kimseyi bırakmayacağız. Şimdi soruyorum Kırklareli hazır mıyız? 14 Mayıs’ta “Durmak yok, devam” mı diyoruz?

“PARTİMİZİN ufkunu nereye çizdik”

Okuduğumuz bir şiir yüzünden haksız yere cezalandırılınca Kırklareli bizi kucakladı. Yüzbinler bizi Pınarhisar Cezaevi’ne gönderirken sizlerin bize sahip çıktığını unutmadık. Pınarhisar’da haksız yere tutulduğumuz o günleri istişareden geçen bir okul olarak gördük. Partimizin ufkunu buraya çizdik. Türkiye hayallerimizi Pınarhisar’da somutlaştırdık. 3 Kasım 2002’de Anadolu devrimini gerçekleştirdik. Milletimizin üzerine giydirilen vesayet zincirlerini, kriz ve darbe prangalarını birer birer kırdık. Türkiye her alanda başarıdan başarıya koştu.

Kardeşlerim, muhalefetin yaptığı projelerimizi saymaya kalksak bitiremeyiz. Buna rağmen ülkemiz için en iyisini yaptık. Bundan sonra birebir formda devam edeceğiz. Aziz milletimize kul olmak için daha çok ter dökeceğiz. Bunu da Kırklareli’nin desteğiyle başaracağız.

“SÖZÜN ARKASINI BAĞLAYIP PARÇAYA ATTILAR”

Seçim bittikten sonra söz çantasını bağlayıp sandığa atıyorlar. Türkiye’nin eski siyaseti bu, 2002’de buna nokta koyduk. Seçim meydanlarında ne söz verdiysek bir bir hayata geçiriyoruz. EYT üyelerinin talebini karşıladık. Yerli aracımız Togg’a veda ediyoruz. Kemal Bey ve ortaklarının “Böyle bir gaz yok” dediği Karadeniz gazını biz getirdik. Bu ay doğal gaz kullanımını ücretsiz hale getirdik. Söylediğimizi yaparız, yalan da söylemeyiz. Bir yıl boyunca mutfak ve ısınma için kullanılacak olan 25 metreküp doğalgazın bedelini faturadan düşeceğiz.

Kemal Bey gibi Londra’daki tefecilerden para dilenmeyeceğiz, ülke ekonomimizi IMF komiserlerine teslim etmeyeceğiz.

2013 yılına geldiğimizde IMF’ye olan borcumuzu bitirdik. 2013’ten beri bir kuruş alamadık. Kemal Bey’in sözcüsü ve IP üyesi otel lobisinde buluştu. IMF’den borç almamızı tavsiye ettiler. Böyle bir şeye ihtiyacımız yok dedik. Kemal Bey, Londra’daki tefecilere gidip avucunuzu yalarsınız. Onlardan fayda görmeyeceksin. Ama yine de seçimi kazanamayacaksınız. Cidden acınasısın. Onun gibi gizli gizli buluşup sözler vermeyeceğiz.

“KİRALAMA SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

Kardeşler, biz bunca altyapıyı, üstyapıyı Londra tefecilerinden aldığımız paralarla mı yaptık? Çanakkale Köprüsü’nü tefecilerden aldığımız paralarla mı yaptık? Ziya Paşa çok güzel bir söz söyledi. Eşek ölür semeri kalır, insan ölür işi kalır. Sevgisi ve ufku olmayanlardan ne bu ülkeye ne de Kırklareli’ye hayır gelir. Kumar mı noter mi karar vermeyen masadan Kırklareli iyi çıkabilir mi? Sabah akşam mücadele eden koalisyon gençlerimizin sorunlarını çözebilecek mi? Sözümüz açık; Ülkemizin kalkınma ataklarını gerçekleştirdiğimiz gibi bugün de milletimizin her sorununu çözeceğiz. Kira sorununu da çözüyoruz. Kırklareli’ne 30 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. Sayın Kemal, belediye başkanınız Kırklareli’ye ne yaptı? Yolda yolların halini gördüm rezalet. İstanbul, Ankara ortada, rezalet.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu