Teknoloji

WhatsApp Türkiye’de kullanıma açıldı… İşte beklenen özellik!

WhatsApp, uzun süredir üzerinde çalıştığı “Kanallar” özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu. Türkiye’deki tüm WhatsApp kullanıcılarına gelecek bu özellik sayesinde kullanıcılar artık Telegram ve Signal uygulamalarında olduğu gibi takip ettikleri sayfaların kanalları üzerinden bilgi akışını takip edebilecek.

Meta’nın sahibi olduğu şirket bunu yapıyor “Önemli olanı takip etmenin özel bir yolu”Adlandırılmıştır ve kullanabileceğiniz yöntemler arasında yerel ve spor güncellemelerini de içerir.

KANAL ÖZELLİĞİ NE İŞE YARAR?

WhatsApp’a gelen bu özelliği, Twitter’ın yalnızca güncellemeleri kontrol eden bir versiyonu olarak düşünebilirsiniz. WhatsApp’ın bu yöntemi, en değerli güncellemelerini paylaşacak yeni bir yer arayan tüm hükümetlerin, toplu taşıma acentelerinin ve markaların ilgisini çekmek için uyguladığı düşünülüyor.

WhatsApp’ın lansman blog gönderisine göre Kanallar aynı zamanda bir ölçüde hedef kitlesi olanlar için bir içerik oluşturma aracıdır. “metin, fotoğraf, video, çıkartma ve anket gönderebilecekleri yer” Yer olarak kullanılacak. Şirket ayrıca Kanallara ödeme ve diğer para kazanma hizmetlerini de eklemeyi planlıyor.

WhatsApp’ta arama yaparak veya yeni oluşturulan bir dizine göz atarak kanalları bulabilir ve uygulamanın ‘Durum’ bölümünde en son güncellemeleri görebilirsiniz.

WHATSAPP DAHA FAZLA YENİLENİYOR

WhatsApp yalnızca son birkaç ayda bir hesabın birden fazla telefonda kullanılmasını mümkün kıldı; özel bir haber bülteni aracı ve yeni bir kullanıcı adı sistemi üzerinde çalışıyor; platforma anketler, alışveriş ve Facebook’a özgü birçok başka şey eklendi; Durum sistemi yenilendi; geliştirilmiş küme sohbetleri ve çok daha fazlası.

Kanallar, WhatsApp’ın sosyal medyayı mesajlaşmaya taşımaya çalıştığı en son yol olarak görülüyor.

Şirket, Kanallar “Kolombiya ve Singapur’daki önde gelen küresel kuruluşlar ve seçkin kuruluşlar” ve bu özellik başlangıçta yalnızca bu iki ülkede kullanıldı. Ancak WhatsApp, yeni güncellemeyle birlikte ‘Kanallar’ özelliğini Türkiye’deki kullanıcılar için de etkinleştirdi.

KAYNAK: HABER7

savastepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu