Haber

Tekirdağ’dan biraz kısa

Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, tarla niteliği taşıyan, arsa niteliği taşımayan arsaların usulsüz satışına ilişkin uyarıda bulundu.

Çolpan yaptığı açıklamada, hiçbir hükmü ve geçerliliği olmayan eskizlerle yöntemsiz satışların devam ettiğini belirtti.

Çorlu başta olmak üzere bölgenin birçok yerinde tarla vasıflı arsaların usulsüz satılmaya devam edildiğini ve vatandaşların kandırıldığını belirten Çolpan, ortak satış alanlarında yapılaşma başvurusu yapılırken ruhsat alınamayacağını kaydetti.

Çolpan, “Çünkü bu satış ve satış yöntemleri hukuka aykırıdır. Bu tür satışları yapanlar ve aracılar, halkı aldatmaya ve suç işlemeye devam etmektedir.” terimini kullandı.

Ergene Belediyesi’nden kömür yardımı

Ergene Belediyesi, maddi durumu iyi olmayan yaşlı ve yetim ailelere kömür yardımı yapıyor.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ihtiyaç sahibi, yaşlı ve kimsesiz ailelere kömür yardımı yaptığını söyledi.

Bu kapsamda kömürlerin başvuruları karşılanan ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine teslim edildiğini belirten Yüksel, şunları kaydetti:

“Tüm imkanlarımızı seferber ederek bu ailelerin yanında olduk, onlara yalnız olmadıklarını ve birlikte büyük bir aile olduğumuzu söylüyoruz. Belediyemizin kömür yardımının yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelerimize 3 çeşit yemek dağıtılıyor. “Hastanelerimize götürüyoruz ve tedavilerinin ardından evlerine bırakıyoruz. Ayrıca engelli ailelerimize hasta yatağı yardımı ve engelli araç yardımı yapmaya devam ediyoruz. Ayrıca arızalanan engelli araçları belediyemiz tarafından onarılarak engelli ailelerine teslim edilmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu