Haber

Milletvekili Tutdere fatura mağduru akaryakıt istasyonlarını gündeme getirdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divan Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, sahte fatura mağduru olan akaryakıt istasyonlarının sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.

Sahte fatura nedeniyle mühürlenen akaryakıt istasyonlarının sorunlarını TBMM Genel Kurulu gündemine taşıyan Milletvekili Tutdere, gerçek ve tüzel kişi akaryakıt satıcılarının mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Akaryakıt istasyonları sorununu TBMM Genel Kurulu’nun gündemine taşıyan Milletvekili Tutdere, dağıtım şirketlerinin kestiği geçersiz faturalar nedeniyle akaryakıt istasyonları sorununu gündeme getirerek, 28 Adıyaman’da ruhsatlı akaryakıt istasyonları ile Türkiye genelinde 1.250 ruhsatlı akaryakıt istasyonu mühürlenerek faaliyetlerine son verildi.

Tutdere, “Maddi olarak telafisi mümkün olmayan kayıplarla karşı karşıya kalıyorlar. Dağıtım şirketlerinin hukuka aykırı faaliyetleri nedeniyle EPDK’dan ruhsat alan binlerce akaryakıt istasyonu mühürlenerek faaliyetleri durduruldu. Bu uygulama binlerce personelin işini kaybetmesine neden oldu, çok sayıda aileyi de mağdur etti. Maddi sıkıntıya gir, işi yap’ diye davet etti. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu