Haber

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam, Lefkoşa Büyükelçi Feyzioğlu’nu ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni (KKTC) ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serkan Kayalar, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile görüştü.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilen görüşmede Feyzioğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TİKA’nın yumuşak güç olarak Türkiye’nin etkin dış politikasında gurur duyulacak çalışmalara imza attığını belirterek, “Biz doğrudan işin içindeyiz. KKTC’deki kardeşlerimizin, hemşerilerimizin, hanımlarımızın, küçük esnafımızın, balıkçılarımızın hayatlarına dokunuyoruz, her zaman yanlarındayız.” dedi.

Feyzioğlu’na görevinde başarılar dileyen Çam, TİKA’nın yürüttüğü çalışmaları yerinde görmek ve ihtiyaçları tespit etmek için KKTC’de temaslarda bulunduklarını ifade etti.

KKTC’ye verimli ve yoğun bir ziyaret gerçekleştirdiklerini, proje ve çalışmalarına önümüzdeki günlerde de devam edeceklerini belirten Çam, “Türk dünyasının 500 yıllık bekçisi Kıbrıs Türk halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Akdeniz’de.” terimini kullandı. ???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu