Haber

İtalya’da 418 rahip çocuklara cinsel istismarla suçlanıyor

İtalya’da Katolik Kilisesi’nin cinsel istismarına karşı mücadelede öne çıkan derneklerden biri olan Mağdurlar Ağı (Rete L’Abuso) ve dünya çapında faaliyet gösteren ECA Global (End the Abuse of Priests) adlı sivil toplum kuruluşları , İtalya’daki kiliselerde cinsel taciz vakalarının kurbanlarına güvenen ilk kişiler. ortak raporunu yayınladı.

Abuse Victims Network ve ECA’nın ülke genelinde son 13 yılda topladığı veriler ışığında hazırlanan raporun, İtalya’daki “pedofil rahipler” sorununun boyutunu ortaya koymayı amaçladığı belirtildi. rastgele bir sayı

Ülke genelinde 418 pedofil rahip tespit edildi

İtalyan Katolik Kilisesi’nin bölgelerine göre, isimsiz olarak ihbar edilenler, ihbar edilenler ve hüküm giyenlerden toplananlar da dahil olmak üzere ülke genelinde toplam 418 sübyancı rahip var. Bunların ortasında ise 69 sübyancı rahiple kuzeydeki Lombardiya bölgesi ilk sırada yer alıyor. Teolojiye konu olan 418 rahipten sadece 164’ünün son 13 yılda kesin kanaat sahibi olduğu da raporda yer aldı.

İtalyan yargısı şikayetlere kayıtsız

İtalyan yargısının da bu konuyla ilgilenmediği ve takibini yapmadığı ileri sürüldü.

Suistimal Mağdurları Ağı Lideri Francesco Zanardi, raporun adı geçen makamlara ve kolluk kuvvetlerine söz konusu olaylarla bağlantısı olan kişilerin isimlerinin eklenmesiyle gönderileceğini duyurdu.

İtalya’daki İstismar Mağdurları Ağı başta olmak üzere bu konuya duyarlı birçok sivil toplum kuruluşu, ülkenin bu sorunla yüzleşemeyeceğini belirtiyor.

sariyer-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu