Haber

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, İstanbul’daki terör saldırısını kınadı Açıklaması

HAK-İŞ Genel Lideri Mahmut Arslan, İstanbul İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen terör saldırısını kınadı.

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, hain saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 81 kişinin de yaralandığını büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini belirtti.

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen Arslan, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, İstanbul’un en işlek caddelerinden biri olan İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen hain terör saldırısını nefretle kınıyoruz.” sözünü kullandı.

Hain taarruzda, Öz Sağlık-İş Sendikası üyesi, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Adana Çocuk Konutları Uyum Merkezi Müdürlüğü çalışanı Yusuf Meydan ve kızının da hayatını kaybettiğini hatırlatan Arslan, bunun derin acısını yaşadıklarını vurguladı.

Konfederasyon olarak, nereden ve kimden gelirse gelsin terörün her türlüsüne karşı olduklarının altını çizen Arslan, şunları kaydetti:

“Terör akınlarının maksadının, ülkemizin huzur ve istikrarını bozmak ve toplumda bir endişe havası ve kaos ortamı yaratmak olduğunu biliyoruz. Bu süreçte toplumun bütün bölümlerinin daha itidalli ve sağduyulu olması gerekmektedir. Provokasyonlara gelinmemeli, milletimizi ayrıştırarak ülkemizin huzurunu bozmaya, kaos ve istikrarsızlık ortamı yaratmaya çalışanların oyunları boşa çıkarılmalıdır. Türkiye devleti, milleti ve kurumlarıyla güçlü bir devlettir. Hakikaten taarruzun üzerinden daha 24 saat geçmeden taarruzun faillerinden biri emniyet güçlerince yakalanarak adalete teslim edilmiş, temasları ve uzantıları da ortaya çıkmıştır. Türkiye bundan sonra da devleti, milleti ve kurumlarıyla bir bütün halinde terörle gayret konusunda daha etkin ve aktif çalışmaları hayata geçirecek ve muvaffakiyete ulaşacaktır. HAK-İŞ olarak, terörün son bulduğu, kardeşlik, huzur ve inanç ortamının hükümran olduğu, daha güçlü bir Türkiye ve dünya umut ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu