Haber

Balkan coğrafyasından sanatçılar Türkiye’ye destek çağrısı yaptı

Balkan coğrafyasından birçok sanatçı, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem sonrası sosyal medya hesaplarından depremden etkilenenler için takviye çağrısında bulundu.

Ünlü isimler, 10 ili etkileyen deprem nedeniyle sosyal medya hesaplarından Türkiye’ye başsağlığı dileyerek yardım çağrısında bulundu.

Türkiye’de geniş bir hayran kitlesine sahip olan Boşnak müzisyen Dino Merlin, afet bölgelerindeki enkazı kolaj görüntüsüyle, “Böyle afetler yüreğimi sızlatıyor. Beni unutmayın güzel insanlar.” sözlerine yer verdi.

Sırp müzisyen Milica Todoroviç, Suriye ve Türkiye’deki afet bölgelerinden fotoğraflar paylaşarak, “Allah bu insanların yardımcısı olsun” dedi. ifadesini kullandı.

Arnavut şarkıcı Alban Skenderaj sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kalbimiz Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremden etkilenen tüm halkla birlikte. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar versin.” paylaştı.

Sırp müzisyen Tea Tairoviç de Instagram hesabından İstanbul’da vereceği konseri iptal ettiğini belirterek, “Türkiye İçin Dua Et” ve “Suriye İçin Dua”, “Güçlü Kal Türkiye, seni seviyoruz” sözlerine ekledi. yazdı.

Makedon opera sanatçısı Javorka Vitanova, “Kalbim tüm Türkiye ve Suriye halkıyla birlikte” dedi. açıklama yaptı.

Kosovalı şarkıcı Tayna, Bosna Hersekli şarkıcı Emina Jahovic, Yunan şarkıcı Stan Antipariotis ve Güney Kıbrıslı şarkıcı Eleftheria Eleftheriu Türkiye’ye destek veren ünlü isimler arasında yer aldı.

Instagram hesabından Türk bayrağının fotoğrafını paylaşan Sırp şarkıcı Jelena Karleusa, Türkçe olarak, “Türkiye’de yaşanan depremin müthiş sahnelerini izlerken yüreğim sızlıyor. Sırp halkı bu zor günlerde Türk halkının yanında ve Türk halkının yanında. Senin için dua ediyoruz.” Acısını sözleriyle dile getirdi.

gemerekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu