Ekonomi

Vergi indiriminden yararlanarak engelli vatandaştan kredi çeken kişi onu tehdit etti

Bursa’da bir kişi vergi indiriminden yararlanarak engelli vatandaştan kredi çekti. 260 bin liralık krediyi ödemeyen şahsın, “Bana dava açarsan sen de hapse girersin” diyerek kendisini tehdit ettiği iddia edildi.

Nilüfer ilçesine bağlı Çalı Mahallesi’nde yaşayan Recep Altay (44), HA ile arkadaşı aracılığıyla tanıştı. İddiaya göre HA, yüzde 60 engelli bir çocuğun babası olan Altay’dan engelli vergi indiriminden yararlanarak dükkan açmak için kredi çekmesini istedi. HA bunun karşılığında borcunu ödeyip kendisine her ay 5 bin lira vereceğini söyledi. Teklifi kabul eden Altay’ın onayıyla farklı bankalardan toplam 260 bin lira kredi çekildi. Aradan geçen süreye rağmen ödenmeyen borcu nedeniyle hem evini hem de kendi dükkanını kaybeden engelli adam, “Hem beni hem de devleti dolandırdı. Bizi mağdur etti.”

Hem evinin hem de dükkanının sahibi olan Altay, “Bu kişiyle arkadaşım aracılığıyla tanıştım. Paraya ihtiyacım olduğu için bana teklifte bulundu. Bana vergi indiriminden faydalanmam gerektiğini ve kredi çekmem gerektiğini söyledi. engelli olduğumu, o parayla dükkan açacağını, karşılığında bana her ay 5 bin lira vereceğini söyledi. ben de ona inandım. kendi evi için benim adıma kredi kartı istedi. 75 bin lira çektim. Lira ama farklı hesaplardan benim adıma toplam 260 bin lira çekti. Daha sonra bana ne para verdi ne de herhangi bir ödeme yaptı. Eşim de yüzde 58 engelli. 8 yaşında bir kızım var. Evimi ve dükkanımı kaybettim. Beni aldattı. Hem beni hem de devleti dolandırdı” dedi.

HA’nın, “Bana dava açarsan sen de hapse girersin” diyerek Altay’ı tehdit ettiği iddia edildi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu