Haber

TAMİRE BIRAKILAN OTOMOBİL BAŞKA BİR TAMİRCİ TARAFINDAN ÇALINDI

? MALTEPE’de otomobilini tamirciye bırakan E.K.?nin (60) aracı çalındı. Ekiplerin 8 saatlik güvenlik kamerasını incelemesi sonucunda otomobilin başka bir tamirci tarafından çalındığı ortaya çıktı. 56 adet suç kaydı bulunan şüpheli E.D. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Esentepe Mahallesinde 60 yaşındaki E.K.’nın tamirhaneye bıraktığı arabası çalındı. İhbar üzerinde çalışma başlatan takımlar 8 saatlik güvenlik kamerası manzarasını inceledi. İncelemeler sonucunda şüphelinin alımlı ile arabası çaldığı tespit edildi. Şüphelinin E.D. olduğu öğrenildi. Kuşkulu E.D.?nin Sultanbeyli’nde oto tamirhanesi işlettiği belirlendi.

56 SUÇ KAYDI VAR

Şüpheli, 25 Kasım’da işyerine yapılan operasyonda yakalandı. Çaldığı araba ise Sultanbeyli’nde bir viyadüğün altında üstü örtülü halde bulundu. Şüphelinin tıpkı prosedürle modeli düşük ve modifiyeye uygun araçları çaldığı, bu araçların kimilerini parçalayarak, kimilerini ise kendi tamirhanesinde tamir ederek sattığı belirlendi. 56 adet hata kaydı bulunan kuşkulu E.D. çıkarıldığı mahkemece isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu