Haber

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı Trafiğe Açıldı

Sivas Belediyesi tarafından kent trafiğini rahatlatmak gayesiyle imaline başlanan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın ikinci etabı da tamamlanarak araç ve yaya trafiğe açıldı.

Belediye Lideri Hilmi Alım, bulvarda tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyerek projede emeği geçen Belediye gruplarına teşekkür etti.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne ulaşımı daha kısa, kolay ve konforlu bir hale getirecek olan bulvar, 70 metre genişlik ve 3 bin 800 metre uzunluğa sahip. Yürüyüş ve bisiklet yollarının da bulunduğu projeyi; peyzaj düzenlemeleri, ağaçlandırma çalışması ve çağdaş aydınlatma ögeleri süslüyor.

“GÜNÜMÜZÜN VE GELECEĞİN İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ”

Bulvardaki birinci araç sürüşünü gerçekleştiren Lider Alım, “Şehrimizin ihtiyaç duyduğu her alanda çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Bu anlamda kente yeni bulvar ve caddeler kazandırarak ulaşım sorunlarına kalıcı çözümler üretmek istiyoruz. Bu çalışmaları yürütürken de geleceğimize eserler bırakmak adına ortak akıl ve istişareye önem veriyoruz. Uzun soluklu bir işi daha bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu alandaki arsa sahiplerimizle ortak payda da buluşarak bu hizmetimizi hayata geçirdik” dedi.

Bilgin, “Yapımı büsbütün Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen bir proje olması nedeniyle burada emek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni kent merkezine bağlayacak olan ve tamamı 3 bin 800 metre uzunluğa sahip olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın bugün 2. etabını yani 2 bin metre olan kısmını da tamamlayarak hizmete açıyoruz. İçerisinde yürüyüş yolları, bisiklet yolları, peyzaj çalışmalarımız yer alıyor. Bunun yanı sıra 2 bin adet nitelikli ağacı toprakla buluşturduğumuz bir alan oldu. Bu tarafıyla de yeşil Sivas projesine de büyük katkı sağlamış oluyoruz. 3 gidiş ve 3 geliş formunda hayata geçirdiğimiz projede, alt ve üst yapı çalışmalarımızı da tamamladık. ‘Yol medeniyettir’ anlayışıyla kentimizin uzun vadede trafik meselesini çözmek ismine ulaşım projelerimiz devam edecek. Kentlerimizin gelişmesi yeni açılacak hayat alanları, yollar ve bulvarlarla mümkün oluyor. Bu bölgeyi kente katacak projenin birinci ayağını hayata geçiriyoruz. Bir projeyi ortaya koyarsın, enine uzunluğuna tartışırsın, düşünürsün, üstüne çalışırsın, iş bittiği vakit kendi iç dünyanda hoş bir iş başardık, hoş bir iş çıkardık dersin. İşte bugün trafiğe açtığımız Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı da kendi iç dünyamızda da tüm takımımızla birlikte oturduğumuz vakit da kentimize kıymet katacak, kentimize hoşluk katacak güzel bir iş çıkarttık diyeceğimiz projelerimizden bir tanesi oldu. Bu bulvarda hakikaten ince eleyip sık dokuduk. Bu manada yolun sağlam, sağlıklı ve konforlu olabilmesi için belli bölgelerde yaklaşık 2 metreye varan hafriyatlar yaparak taban iyileştirmesine ehemmiyet verdik. Bugün yap, yarın boz anlayışından uzak durarak halkımızın beğenisine sunmak istiyoruz. Zira en hoş notu onlar veriyor. Biz projelerimizden düzgün not aldığımızı düşünüyoruz. Buranın her metrekaresinde emeği olan tüm Belediye takımımıza teşekkür ediyor, hemşehrilerime iyi uğurlu olmasını temenni ediyorum” tabirlerini kullandı.

Başkan Alım daha sonra trafiğe açılan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarını kullanan şoförlere çikolata ikram ederek düzgün seyahatler temennisinde bulundu.

İncelemeleri sırasında Lider Bilgin’e; Lider Yardımcıları Levent Olgun, Bekir Sıtkı Eminoğlu, Ahmet Duman, Kayhan Işık, Necmettin Yılmaz, Özbelsan Genel Müdürü Ahmet Kuzu ile ilgili ünite müdürleri de eşlik etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu