Haber

Pink Floyd’un Baş Şarkıcısı Roger Waters Hamas’ı Destekledi: ‘İşgallere Direnme Hakları Var’

Pink Floyd’un solisti Roger Waters, Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e yönelik gerçekleştirdiği ‘Aksa Tufanı’ saldırısının ‘sahte bayrak’ operasyonu olabileceğini ve Hamas’ın İsrail saldırılarına karşı direnme hakkına sahip olduğunu belirtti.

İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin yaptığı açıklamalarla uluslararası basında tepkiyle karşılanan Pink Floyd’un solisti Roger Waters’tan dikkat çeken bir açıklama daha geldi.

Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e yönelik gerçekleştirdiği saldırının ‘sahte bayrak operasyonu’ olabileceğini öne süren Waters, Hamas’ın sivilleri hedef aldığı yönündeki iddiaların ise şüpheli olduğunu savundu.

Sözcü’de yer alan bilgiye göre Waters, ‘Hikayenin çoğunu bilmiyoruz. Buna İsrail’in 11 Eylül’ü diyorlar. “Kimse 11 Eylül’de Amerika’da gerçekte ne olduğunu bilmiyor” dedi.

Hamas’ın işgale direnme hakkına sahip olduğunu belirten 80 yaşındaki müzisyen, “Yasal ve ahlaki olarak 1967’den beri işgale direnme hakları var. Eğer bir savaş suçu işlenmişse bunu kınıyorum. “Haaretz’in verilerine göre ilk öldürülen kişiler muhtemelen İsrail askerleriydi ve bu bir savaş suçu değil” dedi.

Waters, sivillerin hedef alınmasına karşı olduğunu ancak İsrail’in başı kesilen bebeklerle ilgili hikayeler uydurduğunu kaydetti. “80 yaşındayım ve hayatımda hiç bu kadar korkunç şeyler görmedim. “İsrail soykırım yapıyor”söz konusu.

haber-camlidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu