Ekonomi

Pazar hareketliliği devam ediyor! İşte altın ve dolarda son durum

Mehmet Şimşek’in Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanmasının ardından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Cumhurbaşkanlığı’na atanması en çok konuşulan; Hafize Gaye Erkan’ın ismi öne çıktı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Gaye Erkan, TCMB Başkanı olarak atanarak, TCMB’nin ilk kadın başkanı oldu.Bu değişim piyasalardaki fiyatlamalarda da kendini gösterirken, önümüzdeki dönemde ekonomi politikası uygulamalarında neler yapılacağı ve TCMB’nin ilk toplantıda atacağı adım yakından takip edilecek.

Ayrıca Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanlığı’na Şahap Kavcıoğlu atandı.

DOLARDA HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR

Döviz kuru dalgalanmaya devam ediyor. Dolar/TL sabahın erken saatlerinde tarihi seviyelere çıkarak 23,64 ve euro/TL 25,73 seviyelerini gördü.

Dolar/TL, 14 Mayıs seçimleri öncesinde 19,57 iken, 28 Mayıs’ta yapılan ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde 19,97’ydi.

GRAM KAPSAMINDA DOLAR DESTEĞİ

Dolar kurundaki artışa bağlı olarak altının gram fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1494 TL’ye ulaştı. Ons altının ve dolar/TL kuruna göre hesaplanan gram altın, 09.11 prestijiyle yüzde 1.54 artışla 1483 TL’den alıcı buldu.

Altının ons fiyatında yatay bir seyir gözlenirken; Şu anda yüzde 0,04 azalarak 1964 dolarda bir süreç görüyor.

habergercus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu