Ekonomi

Lennar hisselerinin hedefi Jefferies tarafından marj görünümüne bağlı olarak 144 dolara yükseltildi

Cuma günü Jefferies, Lennar Corporation (NYSE:LEN) için Tut notunu korurken, hisse senedinin fiyat hedefini 136 dolardan 144 dolara yükseltti. Bu ayarlama, istikrarlı bir faiz oranı ortamında daha yüksek brüt marj beklentisini yansıtıyor.

Lennar’ın konut satışları brüt marjının ikinci çeyrekte çeyrekten çeyreğe yaklaşık 70 baz puan artarak %22,5’e yükselmesi ve yıl boyunca iyileşmeye devam ederek 2024 yılı için tekrarlanan %23 civarındaki marj beklentisini karşılaması bekleniyor.

Marjlarda beklenen iyileşme, Lennar tarafından üstlenilen çeşitli maliyet girişimlerine bağlanmaktadır. Bunlar arasında ticaret ve tedarikçilerden fiyat tavizleri alınması, değer mühendisliği çabaları ve başta saha giderleri olmak üzere bazı sabit maliyetlerden yararlanılması yer alıyor. Değer mühendisliği çabaları, en popüler ve kârlı kat planlarına yoğunlaşarak üretim şablonlarının sayısını azaltmaya odaklanmıştır.

Buna ek olarak, Lennar’ın varlık cirosunu artırmak için halihazırda geliştirilmiş arazileri satın alma stratejisi göz önüne alındığında özellikle önemli olan arazi enflasyonu artmaktadır. Şirketin yaklaşımı operasyonları kolaylaştırmayı ve varlık yönetiminde verimliliği artırmayı amaçlıyor.

Rapor, faiz oranlarının düşmesi halinde Lennar’ın %23’lük marj beklentisini daha da yukarı çekebileceğini öne sürüyor. Marjlardaki bu potansiyel artış, düşük faizli satın alma işlemlerinin olumlu katkısıyla kolaylaşacaktır.

Yine de rapor, bu senaryonun muhtemelen “yumuşak bir ekonomik inişe” bağlı olacağını, ekonomik faaliyetteki hafif bir yavaşlamanın, ev alıcılarının satın alınabilirlik endişelerini gidermek için artan teşviklere duyulan ihtiyacı önleyebileceğini ima ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu