Haber

Kule Apartmanları’nın müteahhidi Ömer Cihan, Hatay’da otelde yakalandı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Hatay’daki Kule Apartmanı Cihan İnşaat firması tarafından yıkıldı. Enkaz altında kalan ve yaralananların yakınları, apartmanı yapan firmanın sahibi Ömer Cihan hakkında suç duyurusunda bulundu.

‘DEPREMEMİTLENMİŞ’ OTELDE YAKALANDILAR

Şikayet üzerine Ömer Cihan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Ailesiyle birlikte Manavgat’a gelen ve Titreyengöl’ün turizm merkezindeki 5 yıldızlı otelde depremzede olduğu öğrenilen Ömer Cihan, dün İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alındı.

Manavgat Merkez Jandarma Komutanlığında işlemleri tamamlanan Ömer Cihan, sağlık kontrolü ve parmak izi tespitinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Manavgat’ta kaldığı otelde jandarma tarafından yakalanan Ömer Cihan, müteahhitlik yaptığı dönemde 3 ile 7 kat arasında 35 bina yaptığını ifadesinde ifade etti.

İFADE YAYINLANDI

Cihan, yaptığı binalardan sadece Hatay Saraykent Mahallesi 358’inci sokaktaki Kule apartmanının yıkıldığını söyledi. Yıkım nedeni, yanında bulunan diğer dairelerin depremin etkisiyle Kule dairesine yüklenmesinden kaynaklandı.

TUTUKLANMIŞ

Yaptığı diğer apartmanların iki ayrı depreme rağmen hala ayakta olduğunu anlatan şüpheci Ömer Cihan, şunları söyledi:

“Ben evi yaparken belediyeden proje ruhsatı alıp yapı denetim firmasının izniyle işe başlıyordum. Yapı denetim firması inşaatın her noktasında gerekli incelemeleri yapıyordu. İnşaatı durduruyorlardı. yanlış bir konu olduğunda inşaat.Kule apartman ve diğer inşaatlarım yapılırken yapı denetim firması gerekli incelemeyi yaptı ve tüm inşaatlar sorunsuz bir şekilde tamamlandı.Kesinlikle yanlış bir şey yapmadım.”

Savcılık tarafından sözü alınan Ömer Cihan, sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu