Haber

Köpekçi Buket ile ilgili olay iddialar! Kasiyerlikten patronluğa…

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden kuduz olduğu iddia edilen 35 köpeği Ankara’ya getiren ve ‘Hayvanları koruma kanununa muhalefet’ suçundan tutuklanan Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü hakkında iddialar ortaya çıktı. 

Özgünlü’nün ev kirasını ödeyemediği için ev sahibi T.S. tarafından altı yıl önce mahkemeye verildiği ve ‘Durumum yok, gelirim yok’ diyerek savunma yaptığı aktarıldı. Özgünlü’nün polis sorgusunda tamamı son dört senede alınmış üzerine kayıtlı 9 daire ve kira aldığı 2 depo olduğunun ortaya çıktığı öne sürüldü.  

“KÖPEKLERİ SAKAT BIRAKIP PARA TOPLADI” İDDİASI

Öte yandan, Özgünlü’nün köpekleri sakat bırakarak para topladığı iddia edildi. Edinilen bilgiye göre hayvanseverlerden topladığı mama paralarıyla yedi defa bıçak altına yatarak estetik ameliyatı olduğu da belirtilen Özgünlü’nün Ankara’da garson olarak çalıştığı kafeyi satın alıp işveren pozisyonuna geçtiği öğrenildi.

Özgünlü’nün sağlık kayıtlarında ise burun estetiği, kaş kaldırma ve serum kolajen terapisi aldığı iddia edilirken, yedi operasyon ve çok sayıda güzellik seansı için 2021-2024 arasında 1 milyon 110 bin lira harcama yaptığının banka hareketleri ile tespit edildiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu