Haber

Konak’ta engelsiz bir yol için yürüdüler

İzmir Polis Uyum Kurulu tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Konak’ın birçok noktasında eş zamanlı olarak düzenlenen manyak yol bilinçlendirme yürüyüşüne Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları ve Konak İl Yönetim Kurulu Engelliler Meclisi üyeleri de katıldı. Esnaf ve vatandaşlara yürüyüşte‘Engel olma, farkında ol, sorumlu ol, destek ol’ yazılı uyarı broşürleri dağıtıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engellilerin yol haklarının savunulması için düzenlenen bilinçlendirme yürüyüşüne Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Konak İl Yönetim Kurulu Engelliler Meclisi Üyeleri katıldı. İzmir Polis Uyum Kurulu koordinasyonunda yürütülen çalışma, Konak’ın birçok noktasında eş zamanlı olarak yürütüldü. Çalışma noktalarından biri de Üçyol ve çevresiydi. Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Konak İl Yönetim Kurulu Engelli Meclis Üyeleri ile birlikte engellilere ayrılan alanlara araçlarını park etmemeleri ve kaldırımları işgal etmemeleri konusunda uyarıldı.

Esnaf ve vatandaşlar takviye yaptı

Engelli vatandaşların trafikte ve alışverişte ulaşımının kolaylaştırılmasına dikkat çekmek amacıyla; ‘Engel olmayın, farkında olun, sorumlu olun, destek olun’, ‘Lütfen kaldırımlara araçlarınızı park etmeyin’, ‘Kent hakkının korunması için #WeVariz’ yazılı uyarı broşürleri, ‘Hayatı paylaşmanın önünde engel yok’ dağıtıldı. Kaldırımların engellilerin işini zorlaştıracak şekilde işgal edilmemesine dikkat çekilen yürüyüşte esnaf ve vatandaşlar da duyarlılıklarıyla dikkat çekti. kaldırımlarda bulunan engelliler araçlarla kapatılmadı. Sadece bu özel günde değil, bu özel günde de her zaman duyarlı ve dikkatli olduklarını ifade eden esnaflar, işin içinde olmaktan büyük keyif aldıklarını söylediler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu