Haber

İzmir’e “Kadın Dostu Kent” ödülü

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) tarafından 2023 Kadın Dostu Kent Ödülü’ne layık görüldü.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “kadın dostu şehir” çalışmaları kapsamında toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı geliştirdiği projeler İzmirli iş kadınları tarafından ödüle layık görüldü. İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) tarafından her yıl düzenlenen İZİKAD İş Dünyası Girişimcilik Başarı Ödülleri’nin 2023 töreni Swiss Otel’de gerçekleştirildi. Törende İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne 2023 Kadın Dostu Kent Ödülü verildi. Ödülü İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Aydın aldı.

“Gurur duyuyoruz”

Törende konuşan Murat Aydın, “Bu ödül bizi gururlandırdı. Çünkü İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplumsal cinsiyet eşitsizliğiyle mücadele konusundaki çalışmalarının fark edildiğini ve önem verildiğini gösteriyor. Tunç Soyer göreve geldiği günden bu yana İzmir’in sadece bir sembol değil, gerçek anlamda kadın dostu bir şehir olması için elinden geleni yapıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi üst yönetimde kadın temsilinin en yüksek olduğu kurumların başında geliyor. “Bununla gurur duyuyoruz” dedi.

“Sektörde emek verenler arasından seçtik”

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, “İZİKAD’da yönetim kuruluna dört yıllığına seçilebiliyoruz. Bu dönem artık benim son dönemim. Artık bayrağı başkasına devredeceğim. 7 yıldır her yıl iş dünyasındaki başarılı kadın, kurum ve şirketlere ödüller veriyoruz. Bu yıl ilk defa bir ayrıcalık yaptık ve ödüllere İZİKAD Yönetim Kurulu ile karar verdik. Çünkü kazananları bu sektörde çalışanlar arasından seçtik” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu