Haber

İsrail’e çok sert tepki ve dikkat çeken mesaj: Erdoğan’ın eylem planı tek yol!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir. Her katliamdan sonra bu cinayet makinesi, ‘İsrail’in kendini savunma hakkı vardır’ cümlesiyle Batılı ülkeler tarafından daha fazla cinayet işlemeye teşvik edilmektedir.”söz konusu.

Ömer Çelik’in sosyal medyadaki açıklaması şöyle;

Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir. Bu cinayet makinesi Batılı ülkeler tarafından her katliamdan sonra kullanılıyor. “İsrail’in kendini savunma hakkı var”Bu cümleyle daha fazla cinayet işlemeye teşvik ediliyor.

Gazzeliler “Hayat hakkı”Kim sadece dayanmaktadır “İsrail’in kendini savunma hakkı var” Diyorsa bu insanlığa karşı suçların faillerinden biridir. Temiz insanların öldürüldüğü her katliamdan sonra “İsrail’in kendini savunma hakkı var”diyerek Gazzelilerin yaşam hakkının yok edilmesini teşvik edenler bu cinayet makinesinin asıl destekçileridir.

Netanyahu katliam politikası izlerken Batılı ülkeler hiçbir zaman insan haklarından ve hukuktan yüksek sesle bahsetmedi. Aksine “İsrail kırmızı çizgilerle sınırlı değil”onlar söylüyor. “İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz”diyenler “Daha fazla cinayet işleyin”onlar söylüyor.

Barbarlık tüm insanlığa savaş ilan etmiştir. Savaş sadece Gazze’de değil, insanlığın kalbindedir. Kim Gazzelilerin yaşam hakkından bahsetmeden yalnız kalıyorsa “İsrail’in meşru müdafaa hakkı” Eğer bundan bahsediyorsa, tetikçinin arkasında o var. Masum çocukların ölümünden sonra kim ölürse “İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz”Eğer bunu söylüyorsa insanlığa karşı savaşın gerçek planlayıcısıdır.

Barbarlığa karşı insanlığın sesi yine Türkiye’dir. Cumhurbaşkanımızın ateşkes çağrısı ve barış için ortaya koyduğu eylem planı Gazze halkını korumanın tek yoludur. İnsanlığın barbarlığa karşı mücadelesi ve temizlerin korunması için Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı eylem planının en değerli ve hayati yeridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu