Haber

Husilerden tüm dünyaya İsrail duyurusu! Kızıldeniz zaferini resmen ilan ettiler

Son dakika Kızıldeniz haberleri:İsrail’in Filistin ve Gazze Şeridi’ndeki katliam baskınları hız kesmeden devam ederken, Filistin’e destek amacıyla Kızıldeniz’de gemi ticaretini engelleyen Husilerden çarpıcı bir açıklama geldi.

Husilerin lideri Abdülmelik el-Husi, Al-Mesira televizyonunda Husilerle ilgili yaptığı konuşmada, İsrail gemilerinin Kızıldeniz’de hedef alınmasına ve ABD ile İngiltere’nin Yemen’e yönelik hava saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘İSRAİL GEMİLERİNİN KIZILDENİZ’DEN GEÇİŞİ TAMAMEN DURDU’

Husi, “İsrail gemilerinin Kızıldeniz ve Bab el Mendeb Boğazı’ndan geçişi tamamen durmuştur. Bu gerçek bir başarı ve zaferdir. İsrail, mallarını taşımak için kiralık gemilere yöneldi ancak kendilerinin de hedef alınmasıyla durum çok zorlaştı. “söz konusu.

‘İSRAİL, GAZZE HALKINI SINIR DIŞINDAN SÜRDÜRME HEDEFİNE ULAŞAMADI’

Bu hafta İsrail’in Eilat Limanı’nı da hedef aldıklarını kaydeden Husi, bu saldırılar nedeniyle İsrail’in uğradığı ekonomik zararın büyük olduğunu vurguladı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin Husi şu ifadeleri kullandı:

“İsrail, direniş güçlerini yok etme ve Gazze halkını sınır dışı etme hedefine ulaşamadı. ABD bu konuda onunla aynı fikirdeydi ve bazı Arap ülkelerini Filistin halkının sınır dışı edilmesini kabul etmeye ve ikna etmeye çalıştı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu