Yaşam

Genç oyuncu Ecem Karavus’tan şiddet itirafı: 50 gündür ailemden psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalıyorum

Pis Yedili ve Dinle Sevgi dizilerinde rol alan genç oyuncu Ecem Karavus, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, 50 gündür ailesinde manevi ve ekonomik şiddete maruz kaldığını söyledi.

“ZORBALIKLARA KARŞI MAKYAJ YAPACAĞIM”

Makyaj yaparken çekilmiş bir fotoğrafını yayınlayan Ecem Karavus, şunları söyledi: “Merhaba arkadaşlar, bugün muhteşem cildimle harika bir makyaj videosu çekmek istiyorum ama sizin gözünüzde, nerede olursanız olun bambaşka hayatlar yaşayabiliriz. Bizi koyun. Bu sefer zorbalığa karşı makyaj yapacağım. Daha doğrusu şiddete karşı mücadele edemeyen yüzümü düzeltmeye çalışacağım.” makyaj yap…”

“PSİKOLOJİK VE EKONOMİK ŞİDDETİN EN KÖTÜ ÖRNEĞİYİ YAŞADIM”

“Dünyanın her yerinde, özellikle de bu ülkede, birçok kadının maruz kaldığı aile içi psikolojik ve ekonomik şiddetin çok kötü bir örneğini yaşıyorum. Kişisel hayallerime ulaşamadığım için bu makyajın imkanları kısıtlı. 50 gündür baktığım eşyalarım ve engelli kedilerim. Bir insanı felaketten yeni çıkmış gibi bırakmak tam bir rezilliktir.” gösterge. Hayatım boyunca hayatlara zarar vererek beslendim. Kadın hakları için ailemin bile karşısına çıktım. Olan biten hiçbir şeyin sizinle ilgili olmadığını unutmayın, sadece şanssız bir dönemde çok kötü insanlarla karşılaştınız. Bir yerlerde sessiz kalman gerektiğini biliyorum. Yalnız değilsin, susma!”

Oyuncunun paylaşımına Ceren Hindistan, Melis İşiten, Sebile Ölmez ve Ümit Karalar gibi birçok isimden destek yorumu geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu