Haber

Gediz’de Cumhuriyet Koşusu düzenlendi

Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde Kütahya’nın Gediz İlçesi’nde Cumhuriyet Koşusu düzenlendi.

Gediz Gençlik ve Sporİlçe Müdürlüğü ve Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen yarışa 2006-2013 yılları arasında doğan öğrenciler katıldı.

Minik erkek-kız, Yıldız erkek-kız, genç erkek-kız olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışa Gediz merkez ve köy okullarından öğrenciler katıldı. renovasyon süreci yakın zamanda tamamlanmıştır.

Gediz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Keskin, her zaman gençlerin spora katılımını teşvik etmek için çalıştıklarını belirterek, “Bu kapsamda ilçemizdeki kurumlarla iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Cumhuriyet Koşusu ve emeği geçen beden eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.Her yıl düzenlediğimiz yarışta dereceye girenlere, “Öğrencilerimize madalyaları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda verilecektir” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, “Milli ve manevi değerlerimizi sporla birleştirerek Cumhuriyetin 100. yılında Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzle birlikte Cumhuriyet Koşusu düzenledik. Kazanan takımlar yarışa katılacak. 10 Kasım’da önce Kütahya’da, ardından Ankara’da düzenlendi. Kendilerine başarılar diliyorum.” dedi. – KÜTAHYA

sivrice-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu