Haber

Down Futsal Milli Takımı 2023 Avrupa Şampiyonu

Kocasinan Belediyesi SporKulüp Antrenörü Uğur Arı ve Türkiye Down Sendromlu Futsal Milli Takım Kalecisi Hacı Ömer Arslantürk’ün de yer aldığı Down Futsal Milli Takımı, 2021 yılında olduğu gibi 2023 yılında da Avrupa Şampiyonu oldu. Arslantürk ve Arı’yı, Türkiye’yi ve Kayseri’yi gururlandırdıkları için tebrik ediyorum. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Spor Kulübü’nün sporun her alanında ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılar elde ettiğini söyledi.

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü ve Türkiye Down Sendromlu Futsal Milli Takımı Kalecisi Hacı Ömer Arslantürk’ün de aralarında bulunduğu Milli Takım, İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası final maçında pasa izin vermeyerek Portekiz’i 2-1 yenerek şampiyon oldu. Avrupa Şampiyonu. Özel çocukların başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını vurgulayan Önder Çolakbayrakdar, şunları söyledi; “Sporcumuz Arslantürk’ü ve başta Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ve yönetimi olmak üzere tüm oyuncularımızı canı gönülden tebrik ediyor, Türkiye Down Sendromlu Futsal Milli Takımımızı ve Teknik Direktörümüz Uğur Arı ile tüm teknik ekibimizi tebrik ediyorum. Bu gururu ikinci kez yaşamamıza vesile olan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Evet. Ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması ve İstiklal Marşımızın söylenmesi için desteğimiz her zaman artarak devam edecektir. Kocasinan Spor Kulübü olarak özel çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkarmalarına da öncülük ediyoruz. Hizmetlerimizle özel çocuklarımız büyük bir başarı hikayesi yazıyor. Özel çocuklar Onların başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Hayatlarını kolaylaştırmak için desteklerimizi artırmaya devam edeceğiz. Kocasinan Belediyesi olarak sporun farklı branşlarında elimizden geldiğince destek sağlıyoruz. Bireysel sporlarda, futbolda ve diğer alanlarda destekler devam ediyor. Özel kardeşlerimizin hayatlarını renklendirmeye, onları spora yönlendirmeye katkı sağlamaya devam ediyoruz. Sadece bu alanda değil, birçok alanda her zaman yanlarındayız” dedi. Lider Çolakbayrakdar, başarılı sporculara takviyelerin her zaman devam edeceğini sözlerine ekledi.

Türkiye Down Sendromlu Futsal Milli Takım ve Kocasinan Spor Kulübü Antrenörü Uğur Arı, spora ve sporcuya verdiği destekten dolayı Lider Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, şampiyonlukta Başkan Çolakbayrakdar’ın büyük payı olduğunu söyledi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu