Haber

Diyarbakır’da Narkotik Eğitim Tırı İle Uyuşturucuyla Mücadele

DİYARBAKIR’da uyuşturucuyla mücadele kapsamında çalışma yapan İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü bünyesindeki ‘Narkotik Eğitim Tırı’nı kente kazandırdı. İçinde uzman polislerin bulunduğu tır, 3 gün boyunca hem 14 yaş üstü öğrencilere hem de kentteki halka bilgi verecek.

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nın talimatıyla çalışan Narkotik Suçları Araştırma Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçları Araştırma Müdürlüğü’ne bağlı ‘Narkotik Eğitim Tırı’nı Yenişehir ilçesindeki Dağkapı Meydanı’na getirdi. 3 gün boyunca kentte bilgilendirmelerin yapılacağı programda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yanı sıra Çocuk Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Toplum Temelli Polisler de görev alacak. Kokuya duyarlı dedektör köpeği Risko’nun da hazır bulunduğu etkinlikte, okullarda 14 yaş üstü öğrencilere ve halka bilgi verildi. Uzman polislerin de katıldığı etkinlikte gençler ve ailelerine, uyuşturucu suçlarıyla mücadelenin önemi, ‘Uyku’ projesi, uyuşturucu bağımlılığı, uyuşturucu kullanımı ve etkileri, uyuşturucu bağımlılığı ile tedavi ve rehabilitasyon merkezleri hakkında bilgiler verildi.

Vatandaş Seracettin Karaduman (67), kimsenin uyuşturucu şebekesine düşmesini istemediğini belirterek, “Çocuklar borçlanıyorsa, bir şeyden korkuyorsa veya malını satıyorsa o kişilerde bağımlılık var demektir. Allah vermesin” dedi. Bu durumda olan kimse yok mu, “Allah devletimizi muvaffak etsin” dedi.

Ziya Gökalp Anadolu Lisesi öğrencileri, aldıkları bilgiler sonrasında daha bilinçli hale geldiklerini belirtti.

Narkotik Eğitim Tırı gün boyu Dağkapı Meydanı’nda, yarın ise Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu üzerindeki AVM önünde, 2 Kasım’da ise Bismil ilçesi Kent Meydanı’nda, ardından da Ergani ilçesi Adnan Menderes Mahallesi’nde olacak. öğrendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu