Haber

Deniz seviyesinin yükseldiği İskenderun’da balıkçı barınağı sular altında kaldı.

HATAY’ın İskenderun ilçesinde dün etkili olan su seviyesinin yükseldiği körfezde balıkçı barınağı sular altında kaldı. Cadde ve sokakların da su bastığı bölgede, suların yükselme ihtimaline karşı güvenlik önlemi alındı.

Hatay’ın depremlerin vurduğu İskenderun ilçesinde 6 Şubat’ta Çay Mahallesi’nde sahil yolunda deniz seviyesi 200 metre yükselirken, 200 metreyi aşan deniz suyu bazı yerlerde binaların 4’üncü katına kadar çıktı. alanlar. Bulvar üzerindeki siteler, bankalar ve işyerleri boşaltıldı. Depremin 4. gününde deniz suyu kıyıdan çekildi ve yerinde çamur kaldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından deprem bölgelerindeki olumsuz hava koşullarına ilişkin uyarıların ardından dün gece Hatay’ın İskenderun ilçesinde fırtına etkili oldu. İskenderun ilçesinde fırtına nedeniyle deniz suyu bir kez daha yükseldi. Sahile çarpan su, birkaç yüz metre içinde baskınlara yol açtı. Atatürk Anıt Alanı ve Atatürk Caddesi sular altında kalırken, çevre sokaklarda da aksilikler yaşandı. YENİ DEPREM ÇÖZÜLDÜ. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle İskenderun’un bazı kesimlerinde çatlak ve göçüklerin meydana geldiği sokaklar, polis ekipleri tarafından kapatıldı. Ayrıca Payas ilçesine bağlı İskenderun Körfezi açıklarında saat 23.49 sıralarında denizin yükselmeye başladığı sırada meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki deprem de halkı endişelendirdi. Kıyı güvenlik ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı bölgede sular altında kalan sığınak ve çevresinde zaman zaman su seviyesi yeniden yükseliyor.

alacaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu