Yaşam

Çocuklar için iki yeni okuma: Fosil Avcıları, Duş Makinesi

Ensonhaber Bookmark olarak minik okurları da unutmuyoruz. Biz de onlar için her hafta yeni kitaplar öneriyoruz. Bu haftaki kitaplarımız Fosil Avcıları ve Duş Makinesi.

Gelin bu kitapları kısaca tanıyalım…

Duş Makinesi

Jenny Jinks’in ilk olarak 2021 yılında minik okurlarla buluşturduğu Dream Machine kitabı, bir rüya düğmesi karşısında merakına yenik düşen Ava’nın hikayesi etrafında şekilleniyor.

Ava bir gece örtünün altında kayıp el fenerinin peşine düştüğünde çok tuhaf bir yere varır: düş kuranların diyarı ve gizemli düş makinesi. Burada herkesin hayalini gerçekleştiren sihirli bir düğme bulur ve merakına yenik düşerek bu düğmeye basar. Peki ya herkesin hayali gerçekleşirse?

Sayfa: 48

Fosil Avcıları

Fosil Avcıları, büyükannesi gibi fosil avcısı olmak isteyen Pearl’ün, fosilleri sıkıcı bulan sınıf arkadaşlarını nasıl bir araştırmacı çetesine dönüştürdüğünü anlatıyor.

İnci büyüyünce tıpkı anneannesi gibi fosil avcısı olmak istiyor! Ancak yeni sınıf arkadaşlarının fosilleri çok sıkıcı buldukları ortaya çıktı, ta ki büyükannesiyle kıyıda dolaşırken devasa bir ammonit bulana kadar. Şimdi yeni arkadaşlarınıza fosillerin ne kadar şaşırtıcı ve harika olduğunu kanıtlama zamanı.

Sayfa: 48

kargi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu