Haber

Bursa Arabayatağı’nda konforlu alışveriş başladı

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarının yaşam kalitesini artıracak yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kestel, Gürsu ve Yenişehir’de vatandaşlara sunulan modern kapalı pazar yerinin bir benzeri Yıldırım’ın Arabayatağı Mahallesi’ne kazandırıldı. Mevcut pazar alanı içerisinde 4850 metrekare taban alanı üzerine 2 katlı bina olarak inşa edilen kapalı pazar yeri, ilk pazar yerinin kurulmasıyla birlikte hizmet vermeye başladı. 530 pazar tezgahı, mescit, abdesthane, tuvalet, depo alanları ve teknik alanların yer aldığı kapalı pazar yeri, hem pazarcılara hem de bölge halkına yaz-kış daha sağlıklı ve konforlu bir ortamda alışveriş yapma imkanı sunacak.

herkes memnun

İnşaatın bir an önce bitmesini ve marketin açılmasını sabırsızlıkla bekleyen mahalle sakinleri, kapalı alanda alışveriş yapmanın keyfini yaşadı. Kış aylarında yağışlı havalarda çarşıda alışveriş yapmanın eskiden eziyet olduğunu belirten bölge sakinleri, artık yaz kış fark etmeksizin kapalı ortamda alışveriş yapmanın keyfini çıkaracaklarını belirterek, bu hizmetten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. . Vatandaşlar pazarda sadece 1-2 saat vakit geçirirken, sabahın ilk ışıklarından akşam karanlığına kadar tezgahlarında bekleyen pazarcılar, kendilerine böylesine konforlu bir ortam sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti.

Tebrikler

Semt pazarlarını sık sık ziyaret ederek hem pazarcıların hem de vatandaşların sorunlarını dinleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Arabayatağı Mahallesi’nde yıllardır beklenen bir sorunun çözülmesinden memnuniyet duyduklarını kaydetti. Pazarın güzel ve bereketli olmasını dileyen Önder Aktaş, “Bu bölgede kapalı pazar alanına yoğun bir talep vardı. Açık alanda kurulan pazar yeri, kışın yağmur, yazın ise sıcaktan dolayı hem esnafı hem de vatandaşları rahatsız ediyordu. Bu projeyle halkımız yaz-kış daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapma imkanına sahip olacak. Aynı zamanda marketin kurulduğu günlerde yaşanan imaj kirliliği de ortadan kalkacak. İlk kurulan pazara hizmet vermeye başladı. Ufak tefek eksiklikler olabilir. Bunları kısa sürede tamamlayacağız. “Kapalı pazar yerimiz bölge halkına güzel olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu