Ekonomi

Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en büyük kripto para hangisi olacak?

Investing.com – Spot Bitcoin ihracı da yapan en büyük varlık yönetim şirketlerinden Franklin Templeton, Bitcoin ve Ethereum’un ardından en büyük kripto para birimi olma potansiyeline sahip altcoin hakkında tahminini paylaştı.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Franklin Templeton tarafından paylaşılan notta Solana‘nın kripto piyasasının en büyük üçüncü kripto para birimi olma potansiyeline sahip olduğu üzerinde duruldu.

X üzerinden yapılan paylaşımda şu an 1,5 trilyon doların üzerinde varlık yöneten şirket, 5. sıradaki Solana’nın BNB ve en büyük sabit kripto para Tether’i piyasa değerine göre geride bırakarak 3. sıraya yerleşebileceğini düşünüyor.

Paylaşımda Solana’nın büyümesinin devam edeceği öngörüsünde bulunulurken bir sonraki kripto benimsemesinde sermayesini artırmak için iyi bir konumda olduğu vurgulandı.

Franklin Templeton analistleri ayrıca Solana ağının sağlamlığından bahsetti. Ağın geçmiş dönemlerde en büyük yatırımcısı olan FTX borsasının çöküşünden ciddi şekilde etkilenen Solana, ayrıca ağ sorunlarıyla da mücadele etmek zorunda kaldı. Bu süreçte Solana’nın yerel varlığı SOL, 8 dolara kadar gerilerken ağa sahip çıkan geliştiriciler sayesinde hızlı şekilde toparlanmayı başardı.

İlk olarak ağ sorunları çözmede başarılı olan geliştiriciler, düşük işlem ücretleri sunulması ve başarılı ölçeklenebilirlik faaliyetleriyle sayesinde Solana’nın benimsemesini artırmayı başardı. Son kripto yükselişinde ortaya çıkan memecoin talebinde de önemli derecede fayda sağlayan Solana, ağında BONK ve WIF gibi son ayların popüler memecoin’lerinin geliştirilmesine ev sahipliği yaptı.

Solana ağını geliştirebilecek sektörler

Franklin Templeton, ayrıca memecoin geliştiricileri tarafından tercih edilen bir ağ olmasının yanında Solana’nın sektörün diğer öne çıkan akımlarından da fayda sağlayabileceğini düşünüyor. Bunlar arasında ödeme sistemleri ve merkezsiz fiziksel altyapı (DePIN) projelerinin de Solana ağının büyümesine katkı sağlayabileceği düşünülüyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bununla birlikte Solana ağının kullanım durumuna bağlı olarak ağda yaşanan sorunları da kabul eden varlık yönetim şirketi, geliştiricilerin bu sorunları hızlı şekilde çözebildiğini dile getirirken bu konudaki çabayı takdir etti.

Solana’da son durum

Solana ağının yerel varlığı, bugün 69,2 milyar dolar piyasa değeriyle 5. sırada bulunurken arkasındaki 33 milyar dolar piyasa değerine sahip USDC ile önemli bir sermaye farkı bulunuyor.

SOL, son bir haftada %20 oranında toparlanırken 150 dolar bandına geri döndü. Geçen haftadan bu yana pozitif hareket eden kripto para, bu yıl 210 dolara kadar yükseldikten sonra Nisan ayında sert geri çekildi ve 110 dolar bandına kadar geriledi. Orta vadeli görünümde ise Solanın yükseliş trendini koruduğu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu