Ekonomi

Bayer 1. çeyrek düzeltilmiş kazançlarında hafif bir düşüş bildirdi

Bayer (ETR:BAYGN) AG ilk çeyrekte düzeltilmiş kazançlarında hafif bir düşüş yaşadı ve analist beklentilerini aştı. Alman ilaç ve kimya devi, bir önceki yıla göre %1,3’lük bir düşüşle 4,41 milyar € (4,76 milyar $) düzeltilmiş FAVÖK bildirdi, ancak yine de ortalama analist tahmini olan 4,15 milyar €’dan daha yüksek.

Şirket, olumsuz kur etkilerini gerekçe göstererek tüm yıl kazanç görünümünü aşağı yönlü revize etti, ancak operasyonel tahminini korudu. Bayer 2024 yılı için özel kalemler öncesi FAVÖK’ün 10,2 milyar Avro ile 10,8 milyar Avro arasında gerçekleşeceğini öngörürken, daha önce 10,4 milyar Avro ile 11 milyar Avro arasında öngörülen FAVÖK tahminini aşağı yönlü revize etti. Bu, 2023 yılında kaydedilen 11,7 milyar Avro’dan bir düşüşe işaret ediyor.

Bayer’in İlaç Bölümü büyüme ve kârlılıkta iyileşme kaydederken, Bitki Bilimi Bölümü zorlu bir pazarda iyi bir performans gösterdi.

Haziran 2023’te dümene geçen CEO Bill Anderson, şirketin bölümlerinin potansiyel bir parçalanmasına devam etmek yerine, şirketin yönetimini yeniden yapılandırmaya ve yasal zorlukları ele almaya odaklandı.

Şirketin hisseleri piyasa açıldıktan kısa bir süre sonra %2,3’lük bir artış kaydetti. Anderson’un liderliğinde Bayer, iş kararlarını hızlandırma ve bürokrasiyi azaltma çabalarının bir parçası olarak ilk çeyrekte işgücünü 1.500 tam zamanlı pozisyona eşdeğer azalttı.

Belirli bir istihdam azaltma hedefi açıklanmamış olsa da, şirket kesintilerin önemli ölçüde olacağını belirtti.

Anderson, iş sayıları veya maliyet tasarrufu hedeflerinin ötesinde, şirketin etkisinin temel ölçütü olarak müşteri yaşamlarını iyileştirmede yenilik ve büyümenin önemini vurguladı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu