Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz: ‘Genel Başkanın değişmesi gerektiğini belirtiyor’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na atıfta bulunarak, başkanın değişmesi gerektiğini belirtiyor. ” söz konusu.

AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, tek çatı altında toplanan siyasi muhaliflerin kadro, makam, rütbe gibi kavramları kazanmak için siyaset yaptığını söyledi. . İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na üstü kapalı gönderme yapan Yılmaz, değiştirilmesi gerektiğini düşündüğü Başkan’ı 3 ay önceki Cumhurbaşkanlığı’na benzettiğini belirtti.

“3 ay önce de aynı Cumhurbaşkanını Cumhurbaşkanlığına atfediyor”

AK Parti’de sadece hizmetin konuşulduğunu anlatan Yılmaz, “Kimi kendi istediğini söylüyor, kimi o olmadığı için küsüyor, kimi ‘Değişim lazım’ diyor, genel lideri değiştirmek istiyor. Öyle mi? Belediye başkanı ne diyecek, diyor ki, “Böyle bir politika yok, değişime ihtiyacımız var. 3 ay önce Genel Liderini aynen Cumhurbaşkanlığına atadı. Bu makamları birbiriyle karşılaştıran, bu mevkileri tartışan, mevki sahibi olma mücadelesi verildiğini gösteren bundan daha iyi bir gösteri ve ipucu olamaz.” diye düşünüyorum. Onlar da bizim kadar hizmetten bahsediyorlar.” söz konusu.

AK Parti’nin büyük bir siyasi hareket ve dünyanın takdir ettiği bir liderin önderlik ettiği bir siyasi hareket olduğunu belirten Yılmaz, 85 milyon nüfuslu ülkede 1.390 belediyenin 810’unun AK Parti, 231’inin ise belediye olduğunu vurguladı. MHP.

“1.390 belediyenin bin 41’i Cumhur İttifakı belediyesidir”

Türkiye nüfusunun 11,5 milyonunun AK Parti’ye üye olduğunun altını çizen Yılmaz, dünyada bu kadar nüfus oranına sahip başka bir siyasi partinin bulunmadığını belirterek, “Türkiye’nin nüfusu 85 milyon. Nüfusun 11,5 milyonu Türkiye’de. 85 milyon AK Partili! Dünyada bu nüfus oranına sahip bu kadar üyeli başka bir siyasi parti yok. Türkiye’de 1.390 belediye var. Bunların 810’u AK Partili, 231’i AK Partili. Milliyetçi Hareket Partisi. Cumhur İttifakımızın belediyesi topladığınızda bin 41, yani topladığınızda bin 390. Belediyelerin bin 41’i Cumhur İttifakının belediyeleridir” dedi.

“2024 seçimlerine şimdiden hazırlandık”

Türkiye’yi yöneten bir siyasi hareketin olduğunu anlatan Yılmaz, “Biz 1.41 bin 390 belediyenin 2/3’ünden fazlası olan, 231’inde 810 belediyesi MHP olan Türkiye’yi yöneten siyasi bir hareketiz. 250 bin işçimiz çalışıyor. Bu belediyelerde “250 bin çalışanı olan bir belediye ordumuz var. Biz büyük bir gücün temsilcileriyiz. Büyük güç olarak 2024 seçimlerine gidiyoruz. Biz zaten 2024 seçimlerine hazırlandık” dedi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıya İl Başkanı Engin Pehlivanlı, belediye başkanları ve partililer katıldı. – KIRIKKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu