Haber

ABD, İran Devrim Muhafızları’na saldırı düzenledi

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) güçleri, Suriye’de İran Devrim Muhafızları ve orduya bağlı grupların kullandığı silah depolama tesisine 2 F-15’le saldırı düzenledi.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “ABD askeri güçleri, Başkan Joe Biden’ın talimatıyla, İran Devrim Muhafızları Ordusu (IRGC) ve ona bağlı grupların Suriye’nin doğusunda kullandığı bir tesise yasal savunma saldırısı düzenledi. Bu saldırı 2 ABD’linin hayatını kaybetmesine neden oldu. Bir silah depolama tesisine F-15 uçağıyla gerçekleştirildi. Bu meşru müdafaa saldırısı, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü birliklerinin Irak ve Suriye’deki ABD personeline yönelik hava saldırılarına bir yanıttır” dedi. ABD’nin tesislerini korumak için gerekli tedbirleri almaya hazır olduğunu belirten Austin, vurguladı. ABD’li işçilerin Irak ve Suriye’de terör örgütü DEAŞ’a karşı görevlerini sürdürmeye devam edecekleri belirtildi.

Saldırıyı CENTCOM gerçekleştirdi

ABD Merkez Komutanlığından (CENTCOM) yapılan açıklamada, “Irak ve Suriye’de Amerikalılara yönelik saldırıların ardından CENTCOM güçleri, Suriye’de İran Devrim Muhafızları ve orduya bağlı grupların kullandığı bir tesise hava saldırısı düzenledi. Gerekli tüm tedbirleri alacağız.” “Ve kendi seçeceğimiz yer ve zamanda karşılık vereceğiz.” -WASHINGTON

arapgirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu