Haber

Abb: “Destek teşkilatına bir süre ara veriyoruz. Kamyon ve tır tedarik etmek isteyen vatandaşlarımız Başkent 153 Hattı’ndan bize ulaşabilir”

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremden etkilenen depremzedelere gönderilmek üzere başlattığı yardım kampanyasında malzeme depolama alanlarının tam kapasiteye ulaştığını duyurdu. ABB, “Ankara’nın çeşitli bölgelerindeki destek teşkilatımıza bir süre ara veriyoruz. Kamyon ve tır temin etmek isteyen vatandaşlarımız Başkent 153 hattından bize ulaşabilirler.”

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından harekete geçen Ankara Büyükşehir, toplanacak yardım malzemelerinin depremzedelere gönderilmesi çağrısında bulundu. ABB, depremin ilk gününden bu yana devam eden yardım kampanyasının tam kapasiteye ulaştığını duyurdu. ABB’nin sevkiyat için dayanak aradığı yeni açıklaması şöyle:

“Malzeme depolama alanlarımızın kapasitesi dolduğundan dolayı Ankara’nın çeşitli bölgelerinde yürüttüğümüz destek organizasyonuna ara veriyoruz. Tır ve TIR ikmali yapmak isteyen vatandaşlarımız Başkent 153 hattından bize ulaşabilirler. Talepler bundan sonraki süreçte tekrar sizlere duyurulacaktır.Yaralarımızı birlikte saracağız.”

hafikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu